piątek, 27 listopada 2009

Ograniczenie urodzeń lekarstwem na wymyślone problemy klimatyczne

Dania chce, by świat zwalczał globalne ocieplenie za pomocą antykoncepcji. Kraje katolickie są oburzone.

Rząd duński wystąpi z takim wnioskiem w grudniu na międzynarodowej konferencji klimatycznej w Kopenhadze. Dania proponuje, by zahamować przyrost naturalny na świecie, zwłaszcza w krajach biednych i rozwijających się. Zdaniem ekspertów ONZ, przyczynia się on bowiem w istotny sposób do zmian klimatycznych.

Im więcej ludzi na świecie, tym więcej emisji dwutlenku węgla – argumentują eksperci. Kiedy biedne kraje staną się zamożniejsze, ich mieszkańcy zapragną samochodów i innych atrybutów dobrobytu, co doprowadzi do większej emisji CO2. Jednocześnie zmiany klimatu wywierają negatywny wpływ na sytuację najbiedniejszych w krajach rozwijających się. Ziemia przestaje rodzić, w wielu częściach Afryki zaczyna brakować gruntów rolnych.

– Dania czuje się zobowiązana do włączenia kwestii kontroli narodzin do projektu umowy o klimacie – mówi Ulla Tornaes, minister ds. pomocy krajom rozwijającym się. Jej zdaniem w porozumieniu kopenhaskim powinien znaleźć się zapis, że każdy człowiek ma prawo do używania środków antykoncepcyjnych i planowania rodziny.

Więcej w artykule: Kondomy uratują klimat ?, rzeczpospolita.pl 26.11.2009

Zobacz też: 76 milionów dzieci na celowniku ideologów globalnego ocieplenia

"Condom" School of Economics ma patent na walkę z globalnym ociepleniem

Ted Turner o prawdziwej istocie globalnego ocieplenia

Nie ma globalnego ocieplenia

Globalne ocieplenie to oszustwo

Globalne ocieplenie to oszustwo ? Skandal w UK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life