poniedziałek, 23 listopada 2009

Papierosy pożerają żywcem Ciebie i Twoje dzieci

Choć w Polsce co roku rozpoznaje się 21 tys. nowych przypadków zachorowania na raka płuca to nadal ponad 30 % społeczeństwa ryzykuje zachorowanie na tą straszną chorobę i pali papierosy. Jak mówią naukowcy tylko 10 % chorych zapadło na raka płuca z innych powodów niż palenie papierosów.

Przy pomocy telewizyjnych spotów, pokazujących skutki palenia, resort zdrowia chce nakłonić Polaków do rzucenia palenia. Kampania społeczna pod hasłem „Papierosy pożerają Cię żywcem” oraz „Papierosy pożerają żywcem Ciebie i Twoje dzieci” w sposób drastyczny pokazuje, że palenie tytoniu zwiększa ryzyko zawału serca, raka płuc i nawet śmierci.

Kampania trwa od 16 listopada do 13 grudnia 2009 roku. W tym czasie, drastyczne spoty pokazujące odrażające zmiany chorobowe wywołane paleniem tytoniu będą emitowane we wszystkich ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, a także w niektórych telewizyjnych stacjach lokalnych. Została zorganizowana na wzór tej, stworzonej przez departament zdrowia miasta Nowy Jork. Akcja miała już swoje odsłony m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Rosji oraz na Ukrainie.

Jednak straszenie na wiele się nie zda. Jeżeli już jesteśmy w grupie ryzyka trzeba obowiązkowo badać swoje płuca, bo w I i II stadium nowotworu płuca mamy szansę na wyleczenie. Palenie jest trochę jak rosyjska ruletka: ryzyko zachorowania jest bardzo duże i nigdy nie wiadomo kto i kiedy zachoruje.

Źródło: Palenie papierosów jest jak rosyjska ruletka, rynekzdrowia.pl 23.11.2009

Zobacz też: Projekt całkowitego zakazu palenia trafił do Rządu RP

Nałóg palenia papierosów - informacje

2 komentarze:

  1. Mam tylko złudną nadzieję, że te "kampanie" nie są dotowane z naszych podatkowych pieniędzy...

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja mam ogromna nadzieje ze tak.

    OdpowiedzUsuń

© puls pro-life