czwartek, 19 listopada 2009

Polityka prorodzinna rządu RP wesprze singli

Program "Rodzina na swoim" jest jednym z niewielu prorodzinnych rozwiązań, które udały się w III RP. Mimo kryzysu rząd chce, by o dopłaty państwa do kredytów hipotecznych na pierwsze mieszkanie mogły ubiegać się również osoby samotne, a nie tylko rodziny.

Rząd chce uznać osoby samotne za jednoosobowe rodziny. Ministerstwo Infrastruktury kończy prace nad nowelizacją programu. Jeżeli nowelizacja wejdzie w życie, single będą mogli się starać tylko o dopłaty do mieszkania o powierzchni do 35 metrów kwadratowych.

Program "Rodzina na swoim" został wprowadzony w 2006 roku. Cieszy się bardzo dużą popularnością. Od czasu gdy zaczął się kryzys i znacznie trudniej jest o komercyjne kredyty, popularność wzrosła jeszcze bardziej. Tylko w roku 2009 kredyty z dopłatami otrzymało już ponad 22 tys. osób. Obecnie kredyty z dopłatą można wziąć w 14 bankach. Niedawno z powodu rosnącego deficytu finansów publicznych w prasie ekonomicznej zaczęły pojawiać się spekulacje, że rząd program może zakończyć lub znacznie ograniczyć.

Źródło: tvn24.pl opr.fronda.pl 19.11.2009Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life