piątek, 13 listopada 2009

Rycerze Kolumba zapłacą za wystawę o aborcji

Sąd grodzki ukarał grzywną bielskich Rycerzy Kolumba, uznając, że organizując wystawę antyaborcyjną w centrum miasta, wywołali zgorszenie w miejscu publicznym. Na posiedzeniu bez udziału stron sąd grodzki w Bielsku-Białej skazał reprezentującego bielską filię świeckiej organizacji katolickiej, Wielkiego Rycerza Jacka Umla na grzywnę w wysokości 500 zł oraz obciążył go kosztami postępowania. Doniesienie złożył dziennikarz sportowy "Gazety Wyborczej". Piotr Płatek.

- W telewizji programy dla dorosłych oznaczone są specjalnymi oznaczeniami, tak by nie oglądały ich dzieci. W sklepach niektóre gry komputerowe także posiadają sygnaturę, że są tylko dla dorosłych. Nawet w internecie pojawiają się ostrzeżenia zabezpieczające najmłodszych przed niewłaściwymi treściami. Tymczasem w centrum miasta, na głównym placu, rozłożyła się wystawa ze zdjęciami ociekającymi krwią. Postanowiłem działać, aby chronić swoje dziecko, które chodzi do przedszkola - mówi Piotr Płatek, dziennikarz sportowy "Gazety Wyborczej".

Zastępca Wielkiego Rycerza rady lokalnej Rycerzy Kolumba w Bielsku-Białej, Piotr Jędrzejko w rozmowie z KAI zapowiedział złożenie w tej sprawie apelacji.

Wystawę "Wybierz życie" po raz pierwszy zaprezentowano cztery lata temu w Łodzi. Od tego czasu była już w kilku innych miastach. Jej twórcom - członkom Fundacji PRO - kilkakrotnie wytaczano postępowanie sądowe, powołując się na drastyczność fotogramów. Wszystkie sprawy oskarżyciele przegrali.

Dziesięć plansz ze zdjęciami dzieci zabitych w wyniku aborcji, które zawisły 17 lipca na rusztowaniach na Placu Chrobrego w Bielsko-Białej zgorszyło Płatka, który zmobilizował kilkanaście osób, by poparły skargę do prezydenta miasta. Jej sygnatariusze domagali się też, aby przeniesiono wystawę do miejsca zamkniętego.

Gdy akcja nie przyniosła skutku i wystawie „Wybierz życie” udało się przetrwać w centrum miasta przez dwa tygodnie, dziennikarz doniósł na Rycerzy Kolumba do sądu grodzkiego. Ten stwierdził, że organizacja wywołała swoją działalnością „zgorszenie w miejscu publicznym” i skazał Wielkiego Rycerza Jacka Umela, który reprezentuje grupę, na grzywnę 500 zł i obciążył go kosztami postępowania.

Źródło: sosnowiecfakty.pl 12.11.2009

Zobacz też: Wystawa "Wybierz życie" ponownie zdewastowana

Wesprzyj wystawę "Wybierz życie"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life