poniedziałek, 16 listopada 2009

Wystawa "Od poczęcia jestem człowiekiem"

Od niedzieli w podziemiach warszawsko-praskiej katedry św. Floriana można obejrzeć wystawę „Od poczęcia jestem człowiekiem”, zorganizowaną przez warszawskich Rycerzy Kolumba.

Monitory z krótkimi filmami, plakaty z całej Europy i Stanów Zjednoczonych - to tylko fragment wystawy pokazującej piękno i wartość ludzkiego życia w warszawskiej katedrze św. Floriana. To wspólna inicjatywa rady św. Josemarii Escrivy warszawskich Rycerzy Kolumba i abpa Henryka Hosera, który kieruje pracami zespołu ekspertów episkopatu ds. bioetycznych.

Abp Hoser dysponował miejscem do zagospodarowania, a świeccy z Zakonu Rycerzy Kolumba mieli inicjatywę. - Zgodnie z sugestią Arcybiskupa, bracia zaproponowali zorganizowanie wystawy która zajmie się aspektami życia dzieci poczętych– mówi brat Rafał. Zwiedzający mogą obejrzeć m. in. wywiad z Amerykanką Gianną Jessen, kobietą która przyszła na świat wskutek nieskutecznie przeprowadzonej aborcji.

Wystawa nie tylko wskazuje, że początkiem istnienia człowieka jest moment poczęcia. Zwraca również uwagę na niszczenie życia przez aborcję, środki wczesnoporonne, in vitro czy też antykoncepcję. Oglądając plakaty można się przekonać, jak politykom i różnym ideologom bardziej zaczyna zależeć na walce o prawa zwierząt, niż na trosce o życie dzieci poczętych.

****Ekspozycję można oglądać w podziemiach katedry św. Floriana, przy ulicy św. Floriana 3 (wejście przez basztę), codziennie oprócz wtorków w godz. od 15.00 do 19.00, a w niedzielę w godz.10.00-16.00. Na specjalną lekcję związaną z wystawą może liczyć młodzież gimnazjalna i licealna. W ramach takiej lekcji organizatorzy przygotowali film i krótki wykład (całość ok. 70 minut). Zainteresowani nauczyciele, katecheci po szczegółowe informacje mogą się zgłaszać pod adresem: zbigniew.hennel(at)kofc.waw.pl ***

Źródło: fronda.pl 15.11.2009


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life