wtorek, 15 grudnia 2009

Aborcja to również styl życia

Ze szwajcarskich badań wynika, że zarówno w USA, jak i w Europie, często przyczyny aborcji są o wiele bardziej błahe, niż się powszechnie wydaje. To nie kłopoty finansowe, czy zdrowotne są najczęstszą przyczyną wydania wyroku śmierci na dziecko, ale niechęć do zmiany stylu życia.

Na ankietę Szwajcarskiej Pomocy Matce i Dziecku (ASME) w sprawie motywów, dla jakich kobiety dokonują aborcji odpowiedzieli: Brian Clowes z Virginii ze Stanów Zjednoczonych, który jest jedną z niewielu osób analizujących te problemy, dwóch szwajcarskich ginekologów, z których jeden dokonuje aborcji oraz położna z Monachium.

- Powody dokonywanych w USA aborcji są takie same jak w każdym innym kraju, który przez ostatnie 10 lat prowadził statystyki w tej sprawie - twierdzi Clowes. Jedno z najważniejszych i najbardziej znanych badań dotyczących przyczyn aborcji miało miejsce w latach 1996-2004 w staniach: Luiziana, Nabraska i Utah. Spośród 122 083 przypadków aborcji ponad 99 % uznano za tzw. aborcje wynikające ze stylu życia - „lifestyle abortions”.

Zalicza się do nich te zabójstwa dzieci poczętych, przy których nie było medycznych bądź prawnych przyczyn, aby dokonać aborcji. Termin „lifestyle abortions ” nie zawsze odzwierciedla niepokoje kobiet, które dokonały aborcji, gdyż nie wiedziały o istnieniu takiego zjawiska, jak syndrom poaborcyjny.

Kobiety, które decydują się na zabójstwo twierdzą wtedy, że nie jest to najlepszy moment na posiadanie dziecka, nie chcą być samotnymi matkami, mają problemy w związkach. Mówią także o tym, że dziecko przeszkodziłoby im w nauce, albo że mają już duże dzieci. W innych przypadkach są pod wpływem bliskich, lub nie chcą, by dowiedzieli się oni, że są w ciąży.

Z kolei szwajcarski aborcjonista, który chciał pozostać anonimowy, przytacza jeszcze bardziej zdumiewające przyczyny. - Czasem okazuje się, że układ gwiazd nie jest sprzyjający, albo że dziecko nie będzie miało odpowiedniej płci – dodaje. Położna z Monachium Maria Grundberger twierdzi, że często przyczyną zabójstwa są problemy finansowe - ale nie tylko. - Dla wielu kobiet decyzja za lub przeciw dziecku jest takim obciążeniem, że ledwo ją podejmują. Ostatecznie poddają się aborcji myśląc, że później będzie lepiej. Często dopiero po pewnym czasie rozumieją, że jest jeszcze gorzej – mówi Grundberger.

Źródło: Fronda.pl 14.12.2009

Zobacz też: O tym każda kobieta na świecie ma prawo wiedzieć !


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life