środa, 9 grudnia 2009

Bioetyka katolicka - dodatek do tygodników

Po raz pierwszy w historii polskich mediów 7 tygodników podjęło wspólną inicjatywę wydawniczą. Redakcje zdecydowały się połączyć siły w promowaniu wiedzy na temat bioetyki, która wymaga w Polsce pilnego uporządkowania prawnego.

Ponad półmilionowy nakład dodatku wielokrotnie przewyższa liczbę egzemplarzy nawet najbardziej poczytnego tygodnika w Polsce. Publikacja została przedstawiona wczoraj podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Zagadnienia bioetyczne wyjaśniają najlepsi specjaliści, od abp Henryka Hosera, przewodniczącego Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych przy Konferencji Episkopatu, po prof. Thomasa Hilgersa, twórcę naprotechnologii. Abp Hoser zauważa, ze wynik debaty bioetycznej będzie decydujący dla przyszłości Polski, gdyż dotyczy ona takich podstawowych spraw, jakimi są życie, zdrowie i integralność ludzkiej osoby.

Dr Kazimierz Szałata, mówiąc zarówno o możliwościach, jak i zagrożeniach, jakie stwarzają nowe wynalazki medycyny, informuje, że skutków manipulacji genetycznych jakie są obecnie możliwe nie jest w stanie nikt przewidzieć i – jeśli wymkną się one spod kontroli – stwarzają zagrożenia dla całego gatunku ludzkiego.

Dodatek powinny przeczytać małżeństwa, które zastanawiają się czy skorzystać z metody in vitro, dowiedzą się bowiem rzeczy, które w klinikach sztucznego zapłodnienia są skrzętnie skrywane.

Więcej w artykule: "Bioetyka katolicka"- wspólna inicjatywa tygodników katolickich w Polsce KAI, 08.12.2009

Zobacz też: Media katolickie postulują zakazanie in vitro, rynekzdrowia.pl 09.12.2009

Artykuły na temat bioetyki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life