środa, 9 grudnia 2009

Hiszpania : kolejna manifestacja w obronie rodziny

W Madrycie trwają przygotowania do kolejnej wielkiej manifestacji obrońców rodziny. W przypadające w niedzielę, 27 grudnia święto Świętej Rodziny zostanie odprawiona Msza św. na jednym z placów stolicy Hiszpanii. W liturgii wezmą udział delegacje z całej Europy.

„Przyszłość Europy idzie przez rodzinę” – powiedział Jan Paweł II w czasie Mszy św., którą odprawił na Plaza de Lima w Madrycie w 1982 r. Słowa te będą tematem przewodnim tegorocznych obchodów święta. Na tym samym placu będzie sprawowana Msza, do której uczestników prześle swoje przesłanie papież Benedykt XVI.

Msza na świeżym powietrzu w święto Świętej Rodziny organizowana jest w Madrycie już po raz trzeci. W tym roku po raz pierwszy spotkanie będzie miało wymiar europejski. Do Hiszpanów dołączy bowiem 15 tys. katolików z zagranicy. Będą wśród nich także kardynałowie. Swoją obecność potwierdziło już ośmiu, w tym przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisław Ryłko i przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy, kard. Péter Erdő.

Źródło: KAI 07.12.2009

Zobacz też: Hiszpania : wielka manifestacja w obronie życia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life