poniedziałek, 14 grudnia 2009

Każdy lekarz hiszpański ma znać techniki zabijania dzieci

Lewicowy rząd Hiszpanii, który chce złagodzić prawo aborcyjne, dodał do projektu ustawy nowe punkty: obowiązek uczenia studentów medycyny usuwania ciąży i ewidencjonowanie lekarzy, którzy odmówią aborcji z powodu konfliktu sumienia.

Ostatnie poprawki do ustawy, która ma drastycznie złagodzić ustawę aborcyjną, socjaliści wprowadzili po rozmowach z postkomunistyczną lewicą i lewicowymi nacjonalistami katalońskimi. Pod ich naciskiem socjaliści zgodzili się na zapis, że na wszystkich wydziałach medycyny przyszli lekarze oraz pielęgniarki mają obowiązkowo uczyć się usuwania ciąży.

Oprócz tego we wszystkich szkołach podstawowych i średnich ma być obowiązkowo wychowanie seksualne, które obejmie uczniów od ukończenia 11. roku życia.

W projekcie zachowano możliwość odstąpienia od wykonania aborcji, jeśli ginekolog lub pielęgniarka nie chcą jej przeprowadzić z powodów sumienia - postkomuniści i nacjonaliści domagali się usunięcia tego zapisu. Zdołali jednak przekonać socjalistów do zasady, że odmówić może tylko ginekolog i pielęgniarka, a inni - jak np. anestezjolog - już nie. Odmowa wykonania zabiegu przez konkretnych lekarzy nie może także ograniczać prawa kobiety do usunięcia ciąży.

Więcej w artykule: Hiszpański lekarz ma umiec przeprowadzić aborcję wyborcza.pl 11.12.2009

Zobacz też: Zabijanie dzieci zostało przesądzone? naszdziennik.pl 12-13.12.2009

Hiszpania pozwala na aborcję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life