poniedziałek, 28 grudnia 2009

Lwów ma swoje Okno Życia

Ukraińskie prawo zezwala na adopcję porzuconego dziecka dopiero po dwóch miesiącach. Przed ich upływem matka może je odebrać ze szpitala. Szpital miejski we Lwowie ma od kilku dni „okno życia”. Można w nim anonimowo pozostawić noworodka bez żadnych konsekwencji prawnych. Umieszczenie dziecka w oknie życia sygnalizowane jest natychmiast w dyżurce lekarskiej.

To jest już druga taka inicjatywa na Ukrainie, chociaż dotyczy tego samego miasta. Pierwsze okno życia otwarto w tym kraju w maju tego roku. Do większej troski o porzucane dzieci zachęciły lwowian polskie i czeskie inicjatywy na rzecz najmłodszych. Pierwsze ukraińskie „okno” uratowało już jednego chłopca, który znalazł nowych rodziców.

Teraz ukraińskie organizacje pro-life chcą nagłośnić w mediach istnienie okien życia, by kobiety w tragicznej sytuacji życiowej wiedziały, gdzie mogą liczyć na pomoc. Środowisko lekarskie Lwowa wyraziło poparcie dla inicjatywy i obiecało pomoc. Obrona życia nowo narodzonych jest świętym obowiązkiem lekarza – powiedział dyrektor placówki – dlatego szpital z radością wspiera ten projekt.

Źródło: KAI.pl 27.12.2009

Zobacz tez: Powstają kolejne okna życia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life