czwartek, 10 grudnia 2009

Nagroda dla polskiego filmu dokumentalnego "Sześć tygodni"

„Sześć tygodni” to tytuł polskiego filmu dokumentalnego nagrodzonego na Festiwalu IDFA w Amsterdamie. Dokument przedstawia historię noworodka czekającego na rodzinę adopcyjną.

"Sześć tygodni” w poetycki sposób pokazuje pierwsze sześć tygodni z życia małego, dopiero co narodzonego człowieka. Te sześć tygodni od urodzenia to czas, w którym matka dziecka może podjąć decyzję o zrzeczeniu się praw rodzicielskich i oddaniu dziecka do ośrodka adopcyjnego.

Decyzja jest dobrowolna, niemniej jednak nieodwracalna – od tej chwili matka biologiczna pozbawia się wszelkich informacji o dziecku i jego losie. Może zostawić jedynie list. Tylko przez całkowite wyrzeczenie otwiera dziecku szansę adopcji.

Film ten zdobył Nagrodę dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na najważniejszym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych – IDFA w Amsterdamie. Nagroda dla "Sześciu tygodni" jest pierwszą od kilku lat nagrodą dla polskiego filmu na tym największym, światowym festiwalu dokumentu.

Trwający do 29 listopada festiwal IDFA w Amsterdamie gościł w tym roku jeszcze więcej uczestników, niż w poprzednich latach – organizatorzy szacują liczbę gości zagranicznych na ponad 2000, a widzów na ponad 160 000.

Film dokumentalny "Sześć tygodni" Marcina Janosa, kręcony w Interwencyjnej Placówce Opiekuńczej (IPO) w Otwocku, można zobaczyć:
  • 13.12.09 (niedziela) o godz. 16.00 program 1 TVP
  • 23.12.09 o godz. 14.00 program 1 TVP.
Źródło: magazynfamilia.pl 07.12.2009

Zobacz też: Narodzić się na nowo zw.com.pl 12.03.2009

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life