poniedziałek, 14 grudnia 2009

Okno życia w Gliwicach

W dniu 8 grudnia zostało otwarte kolejne Okno Życia, tym razem w Gliwicach.
„Okno Życia imienia Błogosławionej Matki Teresy od Jezusa” powstało z inicjatywy mieszkańca Gliwic, ojca rodziny. Sfinansował on również projekt, budowę i wyposażenie okna - ofiarodawca pragnie pozostać anonimowy.

Realizacji projektu podjęły się: Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame (Dom Zakonny w Gliwicach), Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach (Oddział Noworodków), Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe (Stacja w Gliwicach) oraz Caritas Diecezji Gliwickiej.

Tymczasem za naszą zachodnią granicą opinię publiczną bulwersuje wydane niedawno przez Niemiecką Radę Etyki zalecenie likwidacji tamtejszych okien życia zwanych „Babyklappe”. Rada powołała się na prawo dziecka do znajomości swego pochodzenia oraz stwierdziła demagogicznie, że okna życia, których w Niemczech jest około 80, i tak nie spełniają dobrze swojej roli, ponieważ wciąż zdarzają przypadki porzucania przez kobiety niemowląt gdziekolwiek, a nawet dzieciobójstwa.

Za pozostawieniem okien życia przemawiają jednak fakty. W Niemczech w ciągu ostatnich 10 lat, czyli od założenia pierwszego, przy ich pomocy udało się uratować około 500 dzieci. Niemieckie okna funkcjonują przy szpitalach. Są utrzymywane przez organizacje związane z Kościołami oraz instytucje prywatne.

Źródło: KAI, wiara.pl 08.12.2009

Zobacz też: Powstają kolejne okna życia

2 komentarze:

  1. Ten tekst jest manipulacją!!!
    Słowo "demagogicznie" jest kłamstwem. Liczba zabitych noworodków po wprowadzeniu w Niemczech Okien Życia się nie zmniejszyła, a liczba dzieci oddanych (gł przez te Okna) zwiększyła. Czyli dzieci zabitych jest tyle samo, a porzuconych więcej. Okna Życia nie ratują dzieci, ale powodują, że więcej z nich jest porzucanych i tyle. Żadne z dzieci w Oknie Życia nie było zagrożone śmiercią - każde było czyste, zadbane. Nie porzucały ich matki, które bez Okna by zabiły. Głupio, że Kościół w imię dobrego serca, robi głupoty szkodzące dzieciom i rodzinom i popiera m. in. takie modne a szkodliwe rozwiązania jak Okna Życia.!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za komentarz. Bardzo proszę o podanie linka do wiarygodnych danych, które potwierdzają Pańskie informacje.

    OdpowiedzUsuń

© puls pro-life