poniedziałek, 28 grudnia 2009

Przyszłość Europy przychodzi przez rodzinę - manifestacja w Hiszpanii


Pod hasłem "Przyszłość Europy przychodzi przez rodzinę" odbyło się w Madrycie trzecie spotkanie rodzin. W tym roku po raz pierwszy miało ono charakter międzynarodowy.

Tysiące rodzin z całej Europy przybyło w święto Świętej Rodziny na madrycki plac Lima, gdzie Jan Paweł II w czasie pierwszej wizyty w Hiszpanii w 1982 roku powiedział m. in. słowa "Przyszłość ludzkości przychodzi przez rodzinę", które były myślą przewodnią spotkania. - Wy, obecne tu rodziny, jesteście sanktuarium społeczeństwa. Bez was Europa pozostałaby bez dzieci i bez przyszłości wypełnionej miłością - stwierdził współorganizator kard. Antonio Maria Rouco Varela, arcybiskup Madrytu.


Spotkanie w Święto Świętej Rodziny odbyło się w kontekście bardzo silnej kontestacji i atakowania rodziny chrześcijańskiej w prawodawstwie europejskim i w mediach. Przeciwko wartości tradycyjnej rodziny skierowane są np. regulacje prawne umożliwiające tzw. ekspresowe rozwody, legalizację związków homoseksualnych, aborcję, wykluczanie rodziców z procesu wychowawczego, przejmowanie rodzicielskich obowiązków wobec dzieci przez instytucje państwowe. Zjawiska te występują szczególnie wyraźnie w Hiszpanii za rządów premiera Zapatero.

Źródło: Fronda.pl 27.12.2009

Zobacz też: List pasterski Episkopatu Polski na niedzielę Świętej Rodziny 27.12.2009

Hiszpania: wielka manifestacja w obronie życia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life