wtorek, 15 grudnia 2009

W Kielcach odbyła się konferencja "Tak dla życia"

„Procedura in vitro to nie bułka z masłem” – mówił w Kielcach b. minister zdrowia Bolesław Piecha podczas konferencji „Tak dla życia”. Spotkanie odbyło się we czwartek, 10 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym. O moralnych, prawnych, etycznych konsekwencjach in vitro, starożytnej embriologii biblijnej, naprotechnologii i eutanazji mówili również inni goście konferencji: ks. dr Andrzej Muszala i dr Hanna Wujkowska.

Zdaniem min. Piechy – autora jednego pięciu projektów prawnych regulacji zagadnień bioetycznych, istnieje silny lobbing firm farmaceutycznych, medycznych i środowisk liberalnych na korzyść procedur in vitro, które przynoszą im zyski. Określają one skuteczność metody in vitro wysoko: na 30-40 %
- Gdyby nie wielokrotność stosowania metody i selekcja embrionów, skuteczność in vitro nie przekroczyłaby 3 % – mówił Piecha. Jego zdaniem to „jedno wielkie oszustwo, które wynika z marketingu”.


Wskazując na zagrożenia tej metody, poseł mówił o negatywnych skutkach stymulacji hormonalnej kobiet podczas wytwarzania jak największej liczby komórek jajowych (w 2003 r. wskutek tego zmarła kobieta w Krakowie). Przytoczył amerykańskie statystyki medyczne, według których dzieci poczęte metodą in vitro mają różnego rodzaju komplikacje zdrowotne, np.: 5-7 razy częstszą zapadalność na nowotwory, 3-5 razy częstsze hospitalizacje w wieku dziecięcym.

Opisując szczegółowo proces in vitro, min. Piecha określił go jako „aborcję selektywną”, której dokonuje matka z lekarzem, decydując się na wybór jednego z „dzieci na szkle”. Piecha opowiada się przeciwko tworzeniu embrionów poza organizmem kobiety i niszczeniu zarodków już powstałych.

Były minister zdrowia przyznał, że w Polsce szacunkowo jest 40 do 60 tys. embrionów zamrożonych w ciekłym azocie, przechowywanych w różnych klinikach. Nie wiadomo, ile z nich przeżyło zamrożenie i na jak długo przy życiu pozostaje.

Więcej w artykule: Tak dla życia magazynfamilia.pl 11.12.2009

Zobacz też: Nigdy więcej nie wykonam in vitro - świadectwo lekarza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life