wtorek, 15 grudnia 2009

Więzienie za odmowę udziału dziecka w edukacji seksualnej

Co najmniej osiem rodzin mieszanych rosyjsko-niemieckich z Salzkotten zostało ukaranych wysokimi grzywnami, a ojcowie tych rodzin zostali skazani na karę pozbawienia wolności, za odmowę posyłania dzieci na obowiązkowy kurs edukacji seksualnej.

Międzynarodowa organizacja chrześcijańska broniąca wolności religijnej i prawa do domowego nauczania w Europie – International Human Rights Group (IHRG) – poinformowała, że rodzice ci nie tylko odmówili posyłania dzieci na kurs edukacji seksualnej, ale także nie zgodzili się na ich udział w przedstawieniu zatytułowanym „Mein Körper gehört mir", czyli „Moje ciało należy do mnie”, które instruuje je w jaki sposób należy odbywać stosunek płciowy.

Jak się okazuje, kary pieniężne, które nałożono na te rodziny nie były zwykłymi grzywnami ale tzw. bussgelds. Grzywna ta oznacza tzw. skruchę okazaną w postaci spłaty pieniędzy i jest nakładana na osobę, która w ten sposób ma się niejako przyznać, że źle postąpiła. Gdyby ukarane rodziny zapłaciły grzywnę oznaczałoby to, że zgadzają się z decyzją urzędników, a tak nie jest. Poza tym rodziny te nie zrobiły niczego złego, tylko chciały chronić dzieci przed edukacją seksualną.

Władze nie mogąc wyegzekwować grzywien zdecydowały się na ukaranie ojców tych rodzin więzieniem. Jeden z nich już odsiedział tydzień w celi więziennej i w ub. piątek został wypuszczony na wolność.

Więcej w artykule: Niemcy: więzienie za odmowę posyłania dzieci na kurs edukacji seksualnej, PS 14.12.2009

Zobacz też: Porażka edukacji seksualnej w Wielkiej Brytanii

Książka "Rewolucja seksualna zagraża dzieciom"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life