poniedziałek, 18 stycznia 2010

Apel o zmianę kandydatów do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Poglądy kandydatów zgłoszonych przez rząd Donalda Tuska do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dalekie są od poglądów większości Polaków na fundamentalne kwestie, takie jak ochrona życia, seksualność, rodzina. Kandydaci niejasno wypowiadają się także w sprawie wolności religijnej. Prawica Rzeczypospolitej zbiera, również w internecie, podpisy pod apelem do premiera o odwołanie kandydatów.

„Prof. Roman Wieruszewski, prof. Leszek Garlicki i Marek Antoni Nowicki, w naszym głębokim przekonaniu nie powinni reprezentować Polski w tym gremium, gdyż swoimi dotychczasowymi działaniami i wypowiedziami dali wyraz brakowi zrozumienia dla podstawowej zasady ochrony życia ludzkiego, na każdym etapie jego rozwoju” - apeluje Prawica RP.

Dlatego partia Marka Jurka rusza z akcją zbierania podpisów pod apelem do premiera Donalda Tuska o wycofanie kandydatur, które zgłosił polski rząd, do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Według raportu przygotowanego przez Fronda.pl poglądy trzech polskich kandydatów do ETPCz na tematy takie jak dostępność aborcji czy promowanie homoseksualizmu są zasadniczo zbieżne.

PR zwraca również uwagę, że działania i wypowiedzi kandydatów „stoją w jawnej sprzeczności nie tylko z polską racją stanu, ale również z poglądami większości Polaków”.

TUTAJ można podpisać apel o wycofanie przez premiera rządu RP tych trzech kandydatur. Zostanie on przekazany premierowi, prezydentowi RP, marszałkom Sejmu i i Senatu oraz szefom klubów parlamentarnych.

Źródło: Fronda.pl 17.01.2010

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life