czwartek, 7 stycznia 2010

Biskupi filipińscy apelują w sprawie obrony życia i rodziny

Troska o życie od poczęcia do naturalnej śmierci i o rodzinę to najważniejsze kryteria, jakimi powinni kierować się katolicy oddający głos w wyborach na konkretnych kandydatów.

Przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, parlamentarnymi i samorządowymi Konferencja Episkopatu Filipin wydała specjalny dokument o życiu i rodzinie, w którym m.in. przypomina o moralnym obowiązku brania udziału w wyborach i wyjaśnia naukę Kościoła w kwestiach związanych z ochroną życia, małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz rodziny jako podstawowej jednostki budującej społeczeństwo.
"Jesteśmy narodem, który ceni takie wartości, jak rodzina i życie, jednak przez lata wybrani w wyborach przywódcy próbowali tworzyć przepisy, które stanowią poważne zagrożenie dla tych wartości" - napisali filipińscy biskupi, wzywając wiernych, by nie powtarzali błędów lat ubiegłych.

Na Filipinach trwa kampania przed wyborami prezydenckimi, parlamentarnymi i samorządowymi, które odbędą się w maju tego roku. Księża biskupi tego kraju chcą pomóc wiernym w podjęciu decyzji, na kogo powinni oddać głos. W specjalnym dokumencie zatytułowanym "Katechizm o rodzinie i życiu" podkreślają, że wybór danego kandydata musi być dokonany po moralnej ocenie jego poglądów. Wskazują, że najważniejszymi kryteriami są obrona życia i rodziny.

Przypominają m.in., że aborcja jest złem nie dlatego, że tak mówi Kościół, ale dlatego, że jest zabijaniem człowieka. W tym kontekście biskupi wskazują lewicowych polityków, którzy chcą liberalizacji prawa aborcyjnego bezwzględnie zakazującego zabijania dzieci poczętych, promocji antykoncepcji, szerokiego dostępu do technologii reprodukcyjnych, a także "osłabienia silnej identyfikacji Filipińczyków z rodziną".

Źródło: Głosujmy na tych, którzy chronią życie i rodzinę, naszdziennik.pl 07.01.2009

Zobacz też: Pelosi: Proaborcyjne poglądy są zgodne z moim katolicyzmem, fronda.pl 05.01.2009

Dokument KEP "Służyć prawdzie o małżeństwie i rodzinie"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life