czwartek, 7 stycznia 2010

Hiszpanie planują kolejne demonstracje w obronie życia i rodziny

Hiszpańscy obrońcy życia planują szeroką kampanię przeciwko liberalizacji prawa dopuszczającego zabijanie dzieci poczętych w czasie prezydencji ich kraju w Unii Europejskiej.
Chcemy to wykorzystać i tym samym poinformować wszystkich Europejczyków o najgorszym projekcie „prawa aborcyjnego” oraz pokazać jak hiszpański rząd depcze prawa człowieka – powiedział w Madrycie rzecznik stowarzyszenia Prawo do Życia (DAV) Gador Joya.

Od 1 stycznia 2010 r. przez pół roku Hiszpania będzie przewodniczyć Unii Europejskiej.
Joya zapowiedział masowe demonstracje i inne akcje przeciwko nowemu „prawu aborcyjnemu”, które ma jeszcze zatwierdzić hiszpański senat. Tym samym organizacje pro-life chcą zmusić rząd do przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w tej sprawie.

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia przeciwnicy aborcji zorganizowali pochód ulicami Madrytu.
W połowie grudnia hiszpańska Izba Poselska przyjęła zaproponowaną przez socjalistyczny rząd José Luisa Rodrígueza Zapatero nową liberalną ustawę dopuszczającą uśmiercanie dzieci poczętych, która pozwala na aborcję na życzenie do 14. tygodnia ciąży po ukończeniu przez matkę 16 lat życia.

Stanie się ona prawem po przyjęciu przez senat.
Przeciwko liberalizacji ustawy ostro zareagował hiszpański Kościół, który wezwał katolickich deputowanych, do głosowania przeciwko jej przyjęciu i przypomniał, że ci, którzy opowiadają się za nią nie mogą przyjmować Komunii św. Ustawa wywołała wśród hiszpańskich katolików ostre protesty. W październiku w Madrycie odbyła się potężna demonstracja z udziałem ponad miliona osób przeciwko nowej ustawie.

Źródło: KAI 04.01.2010

Zobacz też: Hiszpania: politycy popierający aborcję nie mogą być dopuszczeni do Komunii św., KAI/PS 06.01.2010

Hiszpania pozwala na aborcję


Hiszpania: kolejna manifestacja w obronie rodziny


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life