poniedziałek, 18 stycznia 2010

Obrońcy życia wyszli na ulice Paryża

Czuwanie modlitewne w intencji obrony każdego życia połączone ze świadectwami poprzedziło Marsz dla życia, który wczoraj po południu przeszedł ulicami Paryża.

Była to już z szósta z kolei manifestacja obrońców życia. Mimo, że jest to inicjatywa francuska, przybyli na nią m.in. reprezentanci z Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, a także Polski, gdzie organizowane są podobne marsze dla życia.


Marsz francuski to największy coroczny marsz na rzecz obrony życia w Europie. Wzięło w nim udział 25 tys. osób. W tym roku, szczególnymi jego motywami są 35. rocznica uchwalenia przez francuskie Zgromadzenie Narodowe ustawy o dobrowolnym przerywaniu ciąży, zwanej „prawem Veil” oraz przygotowywana na ten rok modyfikacja prawa bioetycznego.

Liczby podawane przez organizatorów marszu są alarmujące: ponad 210 tys. aborcji rocznie, co oznacza, że co piąte dziecko poczęte we Francji staje się ofiarą aborcji.


Organizatorzy marszu domagają się uznania godności człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, co w praktyce oznacza zniesienie prawa do aborcji oraz zakaz wszelkich eksperymentów na embrionach i ich selekcji. Żądają również swobodnej i pełnej informacji na temat aborcji, a także na temat pomocy kobietom oczekującym potomstwa i znajdującym się w potrzebie, oraz miejsc, gdzie tę pomoc mogą otrzymać.

Źródło: RadioVaticana 17.01.2010

Zobacz też: Tysiące obrońców życia w Paryżu

Francja: Wzrost ilości późnych aborcji

Francja odrzuciła prawo do eutanazji


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life