wtorek, 19 stycznia 2010

Rosja powinna ograniczyć aborcję w celu zwiększenia populacji

Rosja powinna ograniczyć swoje wysokie wskaźniki aborcji, aby pobudzić wzrost populacji - powiedziała rosyjska minister zdrowia przedstawiając wysiłki rządu dążące do obalenia post-sowieckiego niżu demograficznego.

"Temat ograniczenia aborcji jest zdecydowanie wpisany w dzisiejszy porządek obrad. Nie rozwiąże to zupełnie problemu deficytu urodzeń, ale z pewnością w 20-30 procentach," powiedziała minister zdrowia Tatiana Golikova. Minister powiedziała też, że w roku 2008 odnotowano 1,714 milionów urodzeń w Rosji i 1,234 milionów aborcji. Rosja od dawna ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników aborcji.

Populacja Rosji spadła gwałtownie po upadku komunizmu w 1991 roku, z około 148 milionów do około 142 milionów dzisiaj z powodu różnych czynników, w tym trudności gospodarczych i wysokiego wskaźnika alkoholizmu.

Rząd podjął szereg działań w celu zahamowania spadku liczby ludności m.in. poprzez wypłacanie pieniędzy matkom wychowującym dzieci oraz przyznawanie odznaki "rodzicielskiej chwały" dla rodziców wielodzietnych.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku premier Vladimir Putin ogłosił, że Rosja w roku 2009 przeżyła swój pierwszy roczny przyrost ludności od 1995 roku.


Źródło: AFP 18.01.2010

Zobacz też: Co minutę ginie dziecko w Rosji

Dzień Rodziny w Rosji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life