piątek, 29 stycznia 2010

USA: szansa na zakaz aborcji po 20 tygodniu ciąży

Amerykański stan Nebraska rozważa wprowadzenie zakazu aborcji od 20. tygodnia życia dziecka przed narodzeniem. Argumentem, który ma przekonać stanowy parlament, jest fakt, że dziecko odczuwa ból fizyczny.(...)

Ustawa ma być etapem prowadzącym do prawnego uznania człowieczeństwa dziecka od momentu poczęcia. Przewidując zakaz zabijania dzieci w 20. tygodniu życia prenatalnego i starszych, przywołuje argument straszliwego bólu, jaki towarzyszy przeprowadzaniu aborcji.
Z dotychczasowych badań wynika, że w czwartym miesiącu ciąży dziecko ma rozwinięte receptory, które reagują na ból. Granica odczuwania bólu z pewnością będzie się cofać wraz z zaawansowaniem technologii i narzędzi medycznych pozwalających na wczesną diagnostykę prenatalną. Doktor Jean Wright z prestiżowego Memorial Health University Medical Center Children's Hospital w Savannah w stanie Georgia dowiodła już np., że u dzieci w 16. tygodniu i młodszych występuje hormonalna reakcja na ból - dokładnie taka sama jak u noworodków, niemowląt i dorosłych.
W 2000 r. udało się już w Nebrasce wprowadzić ustawę, która zakazuje przeprowadzania aborcji przez tzw. częściowy poród (Partial Birth Abortion Ban).

Więcej w artykule: Aborcja to dla dziecka niewyobrażalny ból, ND, 29.01.2010

Zobacz też: USA- walka o zakaz aborcji "poprzez częściowy poród"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life