wtorek, 23 lutego 2010

Celine Dion straciła czworo dzieci w procedurze in vitro

Śpiewająca supergwiazda Celine Dion przyznała w czasie Oprah Winfrey Show w dniu 10 lutego, że przeszła cztery nieudane próby zapłodnienia in vitro (IVF). W tej procedurze, gdzie wymagane jest wszczepienie co najmniej jednego zarodka do łona matki, cztery jej zarodki zginęły. Jeden z tych zarodków przeżył przeniesienie z rozmrożenia ale Celine poroniła w roku 2009.

W 2001 roku piosenkarka, która została wychowana w wierze katolickiej przyznała, że jej zamrożone zarodki to jej dzieci.
„Ten zamrożony zarodek, który jest Nowym Jorku to moje dziecko, czekające, by ożyć” – mówiła wówczas.


Kiedy Dion po raz pierwszy ogłosiła , ze jest w ciąży dzięi metodzie in vitro, obrońcy życia zastanawiali się czy piosenkarka Dion została poinformowana o tym, że procedura może kosztować życie niektórych powstałych w tym procesie dzieci .
Chociaż ten aspekt wiary katolickiej może być dla niej trudny, to jednak wiara ma istotny związek z jej życiem. Dion była czternastym (14) dzieckiem swojej matki, pomimo, że lekarze doradzali aborcję. O ocalenie poczętego dziecka, którym była wówczas Celine prosił duchowny katolicki. Po latach Dion sama przyznała, że swe życie zawdzięcza katolickiemu księdzu.


Katechizm Kościoła Katolickiego wyjaśnia nauczanie Kościoła wobec zapłodnienia in vitro (KKK 2377), stwierdzając, że dzieci powinny przychodzić na świat na skutek aktu miłości pomiędzy mężem i żoną. Tworzenie dziecka poprzez technologię IVF , jest sprzeczne z godnością człowieka.

Piosenkarka, której płyty sprzedają się najlepiej w Kanadzie, ma szczególne miejsce w sercach wielu Kanadyjczyków. Jim Hughes Krajowy Przewodniczący Campaign Life Coalition w Kanadzie mówi, że ma nadzieję, że Dion będzie mogła jeszcze mieć dzieci przy pomocy NaProTechnologii, rewolucyjnej metodzie w leczeniu niepłodności, w sposób naturalny, który okazał się bardziej skuteczny niż IVF.

Źródło: LifeSiteNews.com 22.02.2010

Zobacz też: Celine Dion o nieskuteczności metody in vitro , ekai.pl 23.02.2010

Nigdy więcej nie wykonam in vitro - świadectwo lekarza


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life