piątek, 19 lutego 2010

Milion Hiszpanów złożyło podpisy przeciw aborcji


Przedstawiciele hiszpańskiego stowarzyszenia Prawo do Życia (DAV - Derecho a Vivir) oraz platformy Hazteoir.org (HO) złożyli w parlamencie deklarację przeciwko ustawie o aborcji, pod którą podpisało się
ponad 1 000 000 Hiszpanów.

Rządowa ustawa, którą przegłosowała izba niższa parlamentu, znajduje się w Senacie. Socjaliści ignorują jednak ten społeczny sprzeciw.
Ponieważ przewodniczący Kongresu Deputowanych socjalista José Bono nie zgodził się przyjąć podpisów, przedstawicieli organizacji przyjęli wiceprzewodniczący izby niższej Jorge Fernández Díaz i Ana Pastor z opozycyjnej Partii Ludowej.

Podpisy były zbierane w całej Hiszpanii od kwietnia ubiegłego roku. "Aborcja prowadzi zawsze do gwałtownej śmierci ludzkiej istoty i stanowi straszliwy dramat dla kobiety" - czytamy w deklaracji podpisanej przez 1 mln 67 tys. osób.

"Każda ustawa o aborcji jest okropną hipokryzją wobec kobiet, a ponadto okrutną niesprawiedliwością wobec dzieci, których się nie strzeże" - zaznaczają autorzy petycji. Podkreślają, że w Hiszpanii nie ma systemu pomocy dla kobiet w ciąży, które znajdują się w trudnej sytuacji, ale istnieje "finansowanie dla tych, które dokonają aborcji". "Więcej aborcji oznacza mniej ochrony dla życia i więcej braku bezpieczeństwa dla kobiety. Jesteśmy przeciwni nowej ustawie o aborcji, która przyniesie więcej śmierci i cierpienia dla tysięcy kobiet" - stwierdzono w deklaracji.


Więcej w artykule:
Milion podpisów przeciw aborcji ND 19.02.2010

Zobacz też: Hiszpania pozwala na aborcję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life