czwartek, 18 lutego 2010

W piątek pikiety poparcia dla ks.Gancarczyka i Najfeld

Jutro w piątek w Warszawie i Katowicach odbędą się pikiety wyrażające poparcie dla ks.Marka Gancarczyka i Joanny Najfeld.

- Jest to inicjatywa obywatelska na znak solidarności z ks. Gancarczykiem i Joanną Najfeld. Nie chodzi o manifestowanie pod jakimś szyldem. Ja przyjdę manifestować jako osoba prywatna. Każdy kto przyjdzie będzie reprezentował siebie i pokaże, że jest to dla niego ważne – mówi organizator warszawskiej manifestacji Łukasz Wróbel, prezes Fundacji Przeznaczeni.pl.

Pikiety odbędą się o godz. 10.00 w Warszawie na pl. Konstytucji (chodnik w okolicach sklepu muzycznego) i Katowicach przy al. Wojciecha Korfantego 117/119.

Warszawska pikieta to spontaniczny pomysł. - Jest to oddolna inicjatywa kilku młodych ludzi z Fundacji Przeznaczeni.pl, warszawskiego Kolibra czy Soli Deo – mówi portalowi Fronda.pl Wróbel. - Niezależnie ile osób przyjdzie, chcemy pokazać siłę argumentów, a nie siłę tłumów, to jest nasz prywatny gest, publiczna troska - dodaje.

W piątek przed Sądem Apelacyjny w Katowicach odbędzie się pierwsza rozprawa w drugiej instancji w procesie wytoczonym Archidiecezji Katowickiej i redaktorowi naczelnemu Gościa Niedzielnego, Markowi Gancarczykowi przez Alicję Tysiąc.

Sąd uznał m.in., że redakcja tygodnika bezprawnie porównała Alicję Tysiąc do hitlerowskich zbrodniarzy. Zdecydował także, że "Gość" w nieprawdziwy sposób pisał o wyroku trybunału w Strasburgu, wprowadzając w błąd swoich czytelników sugerując, że Tysiąc wypłacono nagrodę, za to, iż chciała zabić dziecko, ale jej nie pozwolono.

Tymczasem w przyszłym tygodniu 23 lutego w Sądzie Rejonowy w Warszawie,będzie odpowiadać w procesie karnym publicystka Joanna Najfeld za stwierdzenie, że „Wanda Nowicka jest na liście płac przemysłu aborcyjnego”.

- Jestem niewinna, mówiłam prawdę, czuję się nękana procesem politycznym, nie merytorycznym. Proces karny jest szczególną formą pognębienia, gdyż dąży do uczynienia ze mnie “przestępcy” w oczach opinii publicznej – napisała Najfeld na swojej stronie internetowej.

Jeśli możesz - przyjdź na pikietę i wyraź swoją solidarność w obronie wolności słowa i praw dzieci nienarodzonych !

Źródło: Fronda.pl

Zobacz też: Naczelny "Gościa Niedzielnego" pozwany do sądu za pisanie prawdy

Rozprawa w sprawie Nowicka vs.Najfeld odroczona do lutego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life