środa, 31 marca 2010

Drugi chłopiec znaleziony w Oknie Życia w Piotrkowie

Drugi chłopiec został pozostawiony 31 marca w piotrkowskim "Oknie Życia". Siostry salezjanki ochrzciły go z wody i nadały imię Dominik. Według lekarzy chłopiec urodził się 7-10 dni temu i jest zdrowy. Po zakończeniu procedury formalnej trafi do adopcji.

"Okno Życia" w Piotrkowie Trybunalskim zostało otwarte 12 września 2009 roku w dniu rozpoczęcia peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji łódzkiej. Inicjatywa jego stworzenia wyszła od organizatorów "Białego Marszu Wdzięczności za Dar Życia". Patronem i organizatorem "Okna" jest łódzka Caritas, zaś codzienną opiekę nad nim sprawują siostry ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Wspomożycielki (salezjanki), które prowadzą dom przy ul. Armii Krajowej 9.

To już drugie dziecko, które znalazło się w piotrkowskim "Oknie". Pierwszy chłopczyk trafił do niego 26 lutego.
Od kilkunastu dni na terenie archidiecezji łódzkiej działa drugie "Okno Życia". Opiekują się nim siostry urszulanki, mieszkające w Łodzi przy ul. Obywatelskiej. Także to "Okno" funkcjonuje pod patronatem łódzkiej Caritas. Najstarszym tego typu punktem w Łodzi jest "Okno Nadziei", które od stycznia 2007 roku działa przy szpitalu miejskim im. Rydygiera. Do tej pory zostawiono w nim jedno dziecko.

Więcej : Drugi chłopiec w piotrkowskim Oknie Życia, zycie.lodz.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life