poniedziałek, 22 marca 2010

Obchody Dnia Życia w Zielonej Górze

Blisko 300 osób uczestniczyło 21 marca w Marszu dla Życia w Zielonej Górze. Księża, siostry zakonne, członkowie ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz całe rodziny zamanifestowały swoje „tak” dla życia.

Marsz to główne wydarzenie trwającego od piątku Festiwalu Życia. Wcześniej odbyła się m.in. konferencja naukowa poświęcona życiu i rodzicielstwie, oraz koncert pieśni wielkopostnych Antoniny Krzysztoń. Festiwal, jak podkreślają organizatorzy, to okazja do refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, ale także zachęta do wsparcia działań służących ochronie życia.

W dniu 23 marca, w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej odbędzie się konferencja „Otoczmy troską życie”. Na temat zapłodnienia in-vitro będzie mówił ginekolog i położnik lek. med. Piotr Gratkowski z Gorzowa Wlkp., a wykład „Naprotechnologia szansą na poczęcie bez konfliktu sumień dla małżonków borykających się z niepłodnością” zaprezentuje instruktorka naprotechnologii Mirosława Szymaniak z Poznania. Na zakończenie uczniowie i absolwenci z Liceum Katolickiego zaprezentują przedstawienie muzyczno-teatralne „Zdążysz”.

24 marca w Narodowy Dzień Życia bp Stefan Regmunt o godz. 17.00 uroczyście poświęci „Okno Życia” u zielonogórskich elżbietanek, a o godz. 18.00 w parafii pw. św. Jadwigi odprawi Msze św. rozpoczynającą dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Festiwal zakończy Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców w kościele pw. Ducha Świętego.

Organizatorami „Festiwalu Życia” jest diecezjalne duszpasterstwo rodzin, Civitas Christiana, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Ruch Domowy Kościół. Program jest współfinansowany przez Urząd Miasta Zielona Góra.

Źródło: Ulicami Zielonej Góry przeszedł Marsz dla Życia, ekai.pl 21.03.2010

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life