czwartek, 4 marca 2010

W Europie najczęściej umiera się z powodu aborcji

Główną przyczynę śmierci w Europie stanowi aborcja. W roku 2008 w krajach Starego Kontynentu zabito w ten sposób 2 863 649 poczętych dzieci. Gdyby mogły się narodzić, kraje europejskie rozwiązałyby problem niżu demograficznego. Informuje o tym najnowszy raport ,,Aborcja w Europie i Hiszpanii", przedstawiony w Brukseli przez Hiszpański Instytut Polityki Rodzinnej.

Dokument ten wiele uwagi poświęca 27 krajom Unii Europejskiej. Wskazuje, że co 5 poczęte dziecko umiera w wyniku przerwania ciąży a 1 na 7 aborcji dotyczy dziewcząt poniżej 20. roku życia. Aborcja stanowi pierwszą przyczynę śmierci, wyprzedzając zgony z powodu nowotworów, zawałów serca i wypadków drogowych.
W sumie co roku w krajach Unii zabija się średnio 1,2 mln poczętych dzieci. Tylko w Irlandii i na Malcie aborcja jest zakazana. W 14 krajach Unii Europejskiej jest dopuszczalna w określonych okolicznościach, a w 11 dokonuje się jej na życzenie.

Krajami Unii, w których odnotowano w ciągu ostatnich 15 lat najwięcej przypadków przerywania ciąży, są: Wielka Brytania, Francja, Rumunia i Włochy. Najmniej chwalebny rekord przypadł Hiszpanii, gdzie w ostatniej dekadzie liczba aborcji wzrosła o co najmniej 115 %.

Źródło: KAI.pl 04.03.2010

Zobacz też: Europa wyludnia się z roku na rok

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life