poniedziałek, 22 marca 2010

Zabrze zaprasza na świętowanie Dnia Życia

W niedzielę zapoczątkowano w Zabrzu Dni Życia. Cykl imprez, spotkań i warsztatów ma na celu zwrócenie uwagi na wartość życia od jego poczęcia przez narodziny do śmierci, jak również na ekologiczny wymiar ludzkiej egzystencji.

Akcja, która potrwa do środy, wpisuje się obchody Narodowego Dnia Życia.
Obchody Dni Życia rozpoczęły się 21 marca. "W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na rodzące się życie. Z jednej strony chcemy pokazywać budzenie się do życia. Promujemy postawę "za życiem", czyli gotowości na przyjęcia życia także tego chorego, zdeformowanego oraz to pozornie niechciane społecznie. Z drugiej strony chcemy pokazywać odrzucenie świata, które m.in. piętnuje wielodzietność jako fanatyzm, czy patologię" - wyjaśnia dr Adam Regiewicz współorganizator, dyrektor II LO w Zabrzu.

Pierwszego dnia otwarto dwie wystawy, fotograficzną prezentująca rodziny wielodzietne w obiektywie młodych ludzi. Były również świadectwo rodzin wielodzietnych oraz spektakle. W ramach dni młodzież będzie uczestniczyła w warsztaty poświęconych wartości i obronie życia, planowane są także pokazy filmu "Juno" J. Reitmana.

We wtorek 23 marca przez centrum Zabrza przejdzie Marsz Życia. Pochód zakończy msza i czuwanie w kościele św. Kamila. W programie znalazły się także koncerty m.in. zespoły 2 Tm, 2,3


Czterodniowa impreza ma zakończyć się 24 marca, obchodami Narodowego Dnia Życia. "Inicjatywa zorganizowania akcji na rzecz obrony życia wyszła od uczennic, które chciały zrobić coś takiego w szkole. Pomyślałem, ze jest to dobry znak, aby wyjść poza mury szkoły i na terenie miasta zaprezentować taką postawę" - przyznaje Adam Regiewicz dyrektor Liceum nr 2 w Zabrzu. Dni Życia są imprezą objętą patronatem Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia.

Organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu przy współpracy z MOK Guido, Teatrem Nowym, OSSP, parafią św. Andrzeja w Zabrzu. Patronat nad imprezą objęła Pani Prezydent Małgorzata Mańka - Szulik.
Narodowy Dzień Życia, który obchodzony jest 24 marca, uchwalony został przez Sejm RP w 2004 r. W tym roku obchodzony jest pod hasłem ,,Rodzina wielopokoleniowa".

Źródło: ekai.pl 22.03.2010

Zobacz też: Oficjalna strona Narodowego Dnia Życia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life