niedziela, 16 maja 2010

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny

W dniu 15 maja obchodzono Międzynarodowy Dzień Rodziny ustanowiony przez ONZ w roku 1993. Ma on na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na szczególną rolę rodziny jako podstawowej komórki społecznej oraz na zagadnienia związane z problemami rodziny a także podkreślić znaczenie polityki prorodzinnej.

Współczesna rodzina jest zagrożona w swojej tradycyjnej formie. Przemiany społeczne i obyczajowe sprawiają, że wiele dzieci rodzi się w rodzinach niepełnych lub wolnych związkach, wiele małżeństw rozpada się.

Podwyższył się również wiek osób zawierających małżeństwo i decydujących się na dzieci. Zmniejszyła się liczba rodzin
wielodzietnych. Statystyczna rodzina europejska ma jedno lub dwoje dzieci. Kryzys rodziny jest pogłębiany przez prawo zezwalające na aborcję i lansowaną postawę braku otwarcia na życie. Aborcja na życzenie jest niedostępna jedynie w trzech krajach Europy: Polsce, Irlandii i na Malcie. Europa jest przy tym obecnie jedynym kontynentem, na którym rodzi się mniej ludzi niż umiera.

Od początku lat 90-tych rozwój demograficzny w Polsce nie zapewnia prostej zastępowalności pokoleń, rozluźniają się także więzi rodzinne.

W celu propagowania wartości tradycyjnej rodziny w Polsce są organizowane od pięciu lat Marsze dla Życia i Rodziny. Najbliższy, odbędzie się 30 maja.


O godz. 12.00 zapraszamy na Nowy Świat (u zbiegu ulic Chmielnej i Foksal), gdzie rozpoczniemy Marsz dla Życia i Rodziny. Przejdziemy ulicami Nowy Świat oraz Krakowskie Przedmieście do Placu Bernardyńskiego, gdzie odbędzie się finał Marszu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life