poniedziałek, 7 czerwca 2010

Bohaterowie ze szklanego ekranu promują ludzką godność

Słynny włoski śpiewak operowy i gwiazda muzyki popularnej Andrea Boccelli cudem pojawił się na tym świecie.

Bocelli nagrał przejmujące video „Jestem całym życiem”, w którym opowiada historię młodej kobiety hospitalizowanej z powodu „zwykłego ataku wyrostka robaczkowego”. Bocelli opowiada na filmie jak lekarze sugerowali tej kobiecie, by zabiła swoje dziecko. – Tą kobietą była moja mama a ja byłem jej tym dzieckiem – mówi Bocelli.

Bocelli urodził się w 1958 r. W momencie narodzin, lekarze zdiagnozowali u niego jaskrę wrodzoną i stwierdzili, że w wieku 12 lat będzie zupełnie ślepy. – Może jestem stronniczy, ale myślę, że mama dokonała właściwego wyboru – mówi Bocelli. Do tej pory wokalista sprzedał ponad 70 milionów płyt i jest jednym z najpopularniejszych piosenkarzy na świecie.
Bocelli był agnostykiem wrócił jednak do katolicyzmu w 1994 roku pod wpływem – jak sam przyznaje – dzieł Lwa Tołstoja, który przekonał go, że życie nie jest przypadkiem, ale ma swój cel. Muzyk wyraził nadzieję, że że filmik, który można znaleźć na YouTube przekona kobiety, które myślą o aborcji do jej zaniechania.

Utwór artysty jest częścią kampanii " I am whole life - a Hero Initiative" (Jestem całym życiem - Incjatywa Bohaterów), której misją jest promowanie szacunku wobec wrodzonej godności osoby ludzkiej, bez względu na umiejętności, wiek, status, pochodzenie etniczne czy płeć.

Członkami Kampanii są m.in. Eduardo Verastegui ( znany z filmu "Bella"), piosenkarze tacy jak Flipsyde, Alexander Acha.

Inicjator Kampanii Jason James powiedział: " Jeśli poszedłbyś do Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, jest tam jedna rzecz, która zapamiętasz na zawsze : buty. Tysiące, tysiące butów. O czym mówią nam te buty? Uświadamiają nam, że w tamtym czasie buty miały większą wartość niż ludzkie życie. Możemy dziś zadać sobie pytanie: co jest takimi butami w moim życiu? " - zakończył James.

Źródło: LifeSiteNews.com, opr. fronda.pl 05.06.2010

Zobacz też: Oficjalna strona Kampanii "I am whole life"

Kanał WholeLifeAmerica na You Tube

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life