poniedziałek, 7 czerwca 2010

Dzień Dawcy Szpiku w Gdyni 26 czerwca

Łukasz ma 14 lat. Jest chłopcem w którego głowie jest mnóstwo pomysłów, planów i marzeń. W szkole uwielbia informatykę, a w czasie wolnym grę w piłkę nożną. Jest kibicem Arki. Interesuje się także F1 oraz projektowaniem stron www. Dla swojego młodszego brata, Mateusza, jest wzorem do naśladowania. Razem z bratem Łukasz zajmuje się dwoma królikami, które są pupilkami rodziny. Marzy o podróżach po całym świecie. Na drodze w realizacji jego marzeń, zainteresowań i planów stanęła choroba.

Łukasz cierpi na nowotwór krwi - ostrą białaczkę. Od dwóch miesięcy przebywa w Akademii Medycznej, gdzie poddawany jest wielu zabiegom, badaniom oraz chemioterapii. Niestety te elementy leczenia nie wystarczą.

Łukasz, aby móc wyzdrowieć i wrócić do normalnego życia, musi mieć przeszczep szpiku kostnego. Szansą dla chłopca jest znalezienie dawcy szpiku, osoby niespokrewnionej (członkowie rodziny zostali poddani badaniom, lecz niestety nie mogą zostać dawcami dla Łukasza), która zechce bezinteresownie oddać cząsteczkę siebie, aby podarować Łukaszowi życie.

Fundacja DKMS organizuje 26 czerwca w godzinach od 11 do 18.00 w Gdyni akcję "Dzień Dawcy Szpiku dla Łukasza i innych".

Miejsce akcji: Gimnazjum nr 1 w Gdyni im. Gdyńskich Harcerzy II Rzeczpospolitej Polskiej przy ul. 10 Lutego 26.


Patronat Honorowy nad akcją objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Rejestracja i pobranie krwi trwa tylko chwilę.

Pamiętaj, weź ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Rejestracja jako potencjalny dawca jest bardzo poważną decyzją. W przypadku, gdy okaże się, że właśnie Ty jesteś genetycznym bliźniakiem, dasz komuś nadzieję na nowe ŻYCIE. Jeśli wtedy zrezygnujesz, odbierasz komuś tę nadzieję.

Źródło: Dzień Dawcy Szpiku dla Łukasza i Innych, gdansk.naszemiasto.pl, 07.06.2010

Zobacz też: Łódź: otwarto nowoczesny Ośrodek Przeszczepów Szpiku

Polskie Forum Wolontariuszy Życia

Przeszczep szpiku - na czym polega

Centralny Rejestr Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life