czwartek, 17 czerwca 2010

Niemcy: małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety

Niemiecki sąd odmówił uznania „małżeństwa” homoseksualistów.

Małżeństwo może być zawarte jedynie między mężczyzną i kobietą – zadecydował niemiecki sąd w sprawie dwóch homoseksualistów, którzy wzięli „ślub” w Kanadzie. Sąd orzekł również, że „małżeństwa” homoseksualne zawierane za granicą nie będą w Niemczech uznawane za „małżeństwa”, ale traktowane jako związki partnerskie.

Decyzja sądu jest ciosem dla rozwijającego się w Niemczech ruchu homoseksualnego, który liczył na to, że wyperswaduje na sądach decyzję o legalności gejowskich związków.

Andreas Boettcher, 37-letni Niemiec, wybrał się ze swoim kolegą do Montrealu, aby tam w czerwcu 2006 roku zawrzeć „związek małżeński”. Para wróciła do Niemiec i udała się do sądu administracyjnego w Berlinie w celu zarejestrowania swego związku. Władze lokalne odmówiły jednak uznania kanadyjskiego aktu małżeństwa.

W 2001 roku Niemcy przyjęły ustawę, która zezwalała na legalizację związków partnerskich. Jednak, pomimo że są jednym z najbardziej „postępowych” pod tym względem krajów w Europie, nie zgodzili się na uznawanie homoseksualnych związków za pełnoprawne, legalnie zdefiniowane małżeństwa.

Źródło: LifeSiteNews.com opr.fronda.pl,16.06.2010

Zobacz też: Apel Fundacji Mama i Tata

Gen homoseksualizmu nie istnieje

Źródła homoseksualizmu - o czym rodzice wiedzieć powinni


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life