wtorek, 8 czerwca 2010

ONZ karci Polskę - Raport Grovera

Przedstawiciele Rady Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie zaatakowali obecne prawo polskie regulujące warunki przerywania ciąży. Polska została skrytykowana za utrzymywanie przywilejów dla Kościoła katolickiego i egzekwowanie klauzuli sumienia, która pozwala pracownikom służby zdrowia odmawiać aborcji z powodu własnego światopoglądu.

Raport zawiera uwagi Komitetu na rzecz Eliminacji Dyskryminacji Kobiet (CEDAW), który uznaje, że polskie prawo jest sprzeczne z artykułem 12 konwencji ONZ, gwarantującym równy dostęp do służby zdrowia, a w szczególności aborcji czy sterylizacji. CEDAW domaga się również, by Polki miały prawo do poznania badań na temat konsekwencji nielegalnych aborcji i ich wpływu na zdrowie kobiet.
Specjalny Sprawozdawca ONZ do spraw prawa do zdrowia Anand Grover wzywa polskie władze do wprowadzenia powszechnej edukacji seksualnej i obniżenia cen środków antykoncepcyjnych.

Autorzy raportu dyskretnie pominęli jednak informację o tym, że CEDAW jest jedną z najbardziej aktywnych organizacji proaborcyjnych działających przy ONZ. Jest znane m.in. z tego, że krytykuje Maltę, Polskę czy Irlandię, które inaczej, niż pozostałe kraje Unii Europejskiej, ograniczają możliwość zabijania poczętych.

Źródło: LifeSiteNews.com opr. fronda.pl 08.06.2010

Zobacz też: TREŚĆ RAPORTU Grovera

Ksiądz i zakonnica wiarygodnie o seksie nie nauczą, gazetaprawna.pl, 07.06.2010

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life