poniedziałek, 7 czerwca 2010

Pigułka zabija środowisko naturalne


Dzień Pigułki Śmierci „The Pill Kills Day” to największy amerykański, ogólnonarodowy protest przeciw propagowaniu hormonalnych pigułek antykoncepcyjnych. W tym roku miał on miejsce w sobotę 5 czerwca 2010 i odbywał się pod hasłem: "Pigułki zabijają środowisko". Jego inicjatorami jest koalicja złożona z 24 czołowych amerykańskich organizacji pro-life.

Aktywiści domagali się od amerykańskich firm farmaceutycznych i rządu uznania faktu, że hormonalna antykoncepcja naraża na ryzyko zdrowie kobiet, dzieci oraz czyni ogromne szkody w środowisku naturalnym.
Oddziaływania te zostały szeroko udokumentowane i nagłośnione przez wpływowe media.

„W tym roku, propagatorzy kontroli urodzeń obchodzą 50 rocznice dopuszczenia do stosowania antykoncepcji hormonalnej” - napisali przedstawiciele koalicji pro-life w oświadczeniu prasowym. American Life League i jej współpracownicy uważają, że pół wieku zatruwania naszych arterii wodnych nie jest czymś godnym świętowania.



Oświadczenie wskazuje na wiele opracowań naukowych udowadniających niszczycielskie skutki wysokiego stężenia estrogenu uwalnianego do zbiorników wodnych zaopatrujących ludność. Przyczyną są właśnie pigułki antykoncepcyjne oraz pigułki „dzień po”, które zawierają wielokrotnie większe stężenie hormonów. Wysokie ich stężenie w wodach ma bezpośredni związek z wyraźnym obniżeniem się płodności mężczyzn oraz z mutacjami u ryb płci męskiej.

Pigułka „dzień po” powoduje aborcje sprawiając, że zygota dziecka poczętego nie może zagnieździć się w macicy. Mimo tego jest zazwyczaj klasyfikowana jako środek antykoncepcyjny. Pigułka ta wywołała śmierć wielu zdrowych kobiet wywołując krwotoki, ataki serca, udary i zawały.

Projekt Pill Kills kładzie nacisk na edukację – włączając w to wpływ antykoncepcji hormonalnej na ekosystem: „W świecie który ma obsesje na punkcie ochrony przyrody, mamy nadzieję wykorzystać hipokryzję akceptujących kontrolę urodzeń – która bezustannie powoduje skażenia – by otworzyć ich na dialog w tej kwestii, którego nigdzie indziej nie usłyszycie” - dodała Katie Walker.

Źródło: LifeSIteNews.com, prolife.com.pl

Zobacz też: Pigułka zabija

Opis działania hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych - ulotka dla pacjentki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life