wtorek, 29 czerwca 2010

Szwecja prześladuje dzieci uczące się w domu

W Szwecji władze odebrały rodzicom dziecko dlatego, że nie zostało zaszczepione i było uczone w domu. Uczyniły to wtedy, gdy państwo Johanssonowie mieli już kupiony bilet do Indii, gdzie chcieli uciec przed państwem opresji. Teraz chcą skierować sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

7-letni Dominic został odebrany rodzicom, ponieważ nie uczęszczał do szkoły (Christer i Annie Johansson uczyli go w domu) i nie został zaszczepiony. Teraz mama i tata mogą widzieć się z nim w obecności rodziny zastępczej przez godzinę co pięć tygodni. Nie udało im się uciec przed państwem do Indii, z których pochodzi matka chłopca, gdyż władze ubiegły ich, porywając dziecko przed wylotem z kraju.
Rodzice chcą zaskarżyć Szwecję do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Mają im w tym pomóc amerykańscy prawnicy z organizacji Alliance Defence Fund i Home School Legal Defence Association.

Dzięki nim pewien czas temu niemiecka rodzina otrzymała w USA azyl polityczny, ponieważ nie mogła w RFN uczyć dzieci w domu. - Rząd, który próbuje wykroić dziecko wedle swojego widzi mi się za pomocą foremki do ciastka, nie może łamać podstawowego prawa człowieka, jakim jest prawo rodziców do wychowywania swojego dziecka – mówi Roger Kiska z ADF.

Źródło : LifeSiteNews.com opr. fronda.pl, 29.06.2010

Zobacz też: Edukacja domowa - pytania i odpowiedzi

Dzieci, marsz do przedszkoliBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life