czwartek, 17 czerwca 2010

Unia Europejska szykuje dyrektywę inwigilacyjną

Urzędnicy europejscy przygotowują dyrektywę, która pozwoli zbierać i przechowywać dane obywateli wyznających ekstremistyczne poglądy.

Organa unijne chcą zmusić operatorów sieci komórkowych, dostawców Internetu oraz telefonów stacjonarnych wszystkich państw unijnych do przechowywania danych. ich klientów, w szczególności do przechowywania przynajmniej przez dwa lata e-maili oraz bilingów rozmów telefonicznych.


Organa UE są oficjalnie zainteresowane przede wszystkim informacjami dotyczącymi osób o skrajnych poglądach lewicowych, prawicowych, islamistów, nacjonalistów oraz anty-globalistów. Dane takie miałyby się znaleźć w specjalnym rejestrze dostępnym dla policji i służb specjalnych.

Organizacja Statewatch z Wielkiej Brytanii dotarła do tajnych dokumentów na ten temat. Podkreśliła, że pod pretekstem walki z terroryzmem tak naprawdę zamierza się gromadzić informacje także o innych bliżej nieokreślonych grupach osób, które jak się wyrażono w tajnych dokumentach są propagatorami „radykalnych poglądów".

Więcej w artykule: Kontrowersyjna dyrektywa UE pozwoli na inwigilację obywateli, PS, 16.06.2010


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life