poniedziałek, 7 czerwca 2010

Włochy: wsparcie materialne dla kobiet , które zdecydują się urodzić dziecko

Kobiety w Lombardii (Włochy), które rozważają aborcję bojąc się, że nie poradzą sobie finansowo z małym dzieckiem, otrzymają specjalną pomoc od władz regionu – ogłosił pod koniec maja prezydent Lombardii Roberto Formigoni, który w marcu rozpoczął urzędowanie. Chce, aby każda z kobiet, która zamiast aborcji zdecyduje się urodzić dziecko, otrzymała pomoc finansową sięgającą w sumie 4,5 tys. euro.

Zapomoga ma być wypłacana przez 18 miesięcy od urodzenia dziecka i wynosić ok. 250 euro na miesiąc. W ten sposób Formigoni chce zrealizować swoją przedwyborczą obietnicę, że żadna kobieta w Lombardii nie będzie dokonywać aborcji z powodów finansowych. Za tę obietnicę został zaatakowany przez feministki, które oskarżyły go o używanie aborcji w kampanii do forsowania "konserwatywnej propagandy".

Formigoni, który wraz z Rocco Buttiglione zakładał partię Zjednoczonych Chrześcijańskich Demokratów, wraz ze swoimi współpracownikami zwracają uwagę, że takie rozwiązanie może pomóc „zminimalizować tragedię aborcji”, a także zwiększyć przyrost naturalny, który we Włoszech jest bardzo niski. Obecnie przypada tu bowiem 1,32 dziecka na jedną kobietę, podczas gdy do utrzymania populacji na stabilnym poziomie potrzeba przynajmniej 2,1.

Źródło: LifeSiteNews.com opr. fronda.pl 03.06.2010

Zobacz też: Pigułka aborcyjna we włoskich klinikach

Zaadoptuj mamę, uratuj jej dziecko -Projekt Gemma

"Zabić jest łatwiej niż pomóc "- wywiad z Marią Bienkiewicz

W Łodzi powstaje nowy Dom Samotnej Matki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life