środa, 4 sierpnia 2010

Kolumbia wzywa do ochrony życia

Kolumbijskie władze apelują o bezwzględną ochronę życia ludzkiego. Zawarli publiczną umowę, w której zobowiązują się do chronienia ludzi od poczęcia.

Podczas dziesiątego zgromadzenia gubernatorów Kolumbii, trzydziestu z nich, wraz z burmistrzem Bogoty Samuelem Moreno oraz innymi wysokimi urzędnikami administracji, zawarło publiczną umowę, w której zobowiązało się do obrony dzieci nienarodzonych w tym kraju.

Dokument traktuje o obowiązku rodziny, społeczeństwa i rządu do udzielania pomocy i ochrony życia poczętego. Powołuje się na cztery podstawowe zasady z Konwencji o Prawach Dziecka: niedyskryminowania, dbania o jak najlepsze interesy dziecka, prawo do życia, przetrwania, rozwoju i poszanowania poglądów dziecka.

Kolumbijscy urzędnicy wzywają także do szczególnej troski i obrony dzieci zarówno przed, jak i po ich urodzeniu. - Życie powinno być absolutnie poszanowane i chronione. Od pierwszej chwili istnienia w łonie matki, człowiek musi mieć swoje prawa jako osoba, a jego nienaruszalne prawo do życia musi być powszechnie respektowane - napisali gubernatorzy w dokumencie.

Źrodło: CNA opr. fronda.pl, 03.08.2010

Zobacz też: Kolumbia: Kościół odrzuca środki wczesnoporonne PS, 15.12.2009


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life