poniedziałek, 23 sierpnia 2010

Wielka Brytania: prawo do adopcji dzieci parom homoseksualnym bez ograniczeń

Brytyjska Komisja Charytatywna (Charity Commission) ponownie potwierdziła wcześniejsze orzeczenie, stwierdzając, że Catholic Care – ostatnia już w kraju katolicka agencja adopcyjna – nie może zmienić swojego statutu, w taki sposób, aby uniemożliwić parom homoseksualnym adopcję dzieci za jej pośrednictwem.

Catholic Care jest ostatnią z 11 katolickich agencji adopcyjnych, która podjęła walkę ze skandaliczną ustawą uchwaloną przez labourzystowski rząd. Ustawa zabrania wszelkim dostawcom usług – tak publicznym, jak i prywatnym - odmowy swoich świadczeń ze względu na „orientację seksualną”. Z powodu tego prawa, które weszło w życie w 2007 r., większość katolickich agencji adopcyjnych albo przestała działać, albo też zerwała swoje więzi z Kościołem katolickim. Jedynie agencja Catholic Care podjęła walkę z niesprawiedliwymi regulacjami.

Przedwczoraj Komisja Charytatywna podjęła jednak decyzję o tym, że organizacje charytatywne - a do takich należy agencja Catholic Care - nie mogą skorzystać z klauzuli, która zapisana została w prawie o orientacjach seksualnych i zezwala wybranym podmiotom na stosowanie „ograniczonej dyskryminacji” względem homoseksualistów ze względu na cele, które realizują. Ponadto komisja uznała, że przysposobieni homoseksualni „rodzice” są jak najbardziej godnymi polecenia rodzicami a poglądy religijne nie usprawiedliwiają ich dyskryminacji.Więcej w artykule: W.Brytania: ostatnia katolicka agencja adopcyjna nie może odmówić adopcji dzieci przez pary homoseksualne, PS, 20.08.2010

Zobacz też: Apel Fundacji Mama i Tata

SLD przygotowuje ustawę regulującą sprawy związków homoseksualnych
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life