czwartek, 21 października 2010

Obrona klauzuli sumienia

W dniu 7 października w Zgromadzeniu Rady Europy nie powiodła się próba pozbawienia pracowników służby zdrowia prawa do sprzeciwu sumienia. Prawicowi deputowani odrzucili raport brytyjskiej polityk, aktywistki aborcyjnej Christine McCafferty, która chciała zakazać lekarzom i wszystkim placówkom medycznym powoływania się na tzw. klauzulę sumienia. Zmienili również radykalnie treść rezolucji, sformułowanej w oparciu o ten raport. Zdaniem wielu analityków, to spektakularna porażka lewicy, a także niemała sensacja.

Raport McCafferty zatytułowany „Dostęp kobiet do legalnych świadczeń medycznych: problem nieuregulowanego korzystania ze sprzeciwu sumienia” oraz oparta na nim rezolucja wzywały państwa członkowskie RE do wprowadzenia przepisów prawnych, obligujących lekarzy i placówki medyczne do świadczenia skandalicznych „usług” medycznych takich jak: aborcja, sterylizacja, eutanazja itp.

Więcej w artykule: Sensacyjne zwycięstwo obrońców klauzuli sumienia w Radzie Europy, LifeSiteNews.com opr. PS, 08.10.2010


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life