środa, 20 października 2010

Słynny polski neonatolog popiera protest wobec in vitro

Przyłączam się do protestu w sprawie regulacji prawnych dotyczących procedury in vitro. Jako katolik uznaję wszystkie argumenty Kościoła Katolickiego – napisał w oświadczeniu przekazanym mediom prof. Janusz Gadzinowski, lekarz i kierownik Katedry i Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Konsultant Wojewódzki ds. Neonatologii Województwa Wielkopolskiego.

„Jako lekarz i kierownik największej Kliniki Neonatologii w Polsce obserwuję oprócz radości rodzin z powodu posiadania dziecka w następstwie stosowania metody in vitro, także tragedie będące konsekwencją częstszego występowania ciąży mnogiej z ryzykiem porodu przedwczesnego (często w fazie ciąży, gdzie przeżycie jest niemożliwe).

Dochodzi do tego zwiększona częstość przetoczeń krwi między płodami oraz większa liczba wad wrodzonych. Wszystko to powoduje zwiększoną zachorowalność i śmiertelność noworodków. W szeregu krajów metody in vitro spowodowały wystąpienie „epidemii ciąży mnogiej”. Należy obawiać się, że do podobnego zjawiska dojdzie w naszym kraju po uchwaleniu ustawy” – napisał profesor.


Więcej w artykule: Wybitny lekarz popiera biskupów, fronda.pl,20.10.10


Zobacz też: Dzieci z in vitro chorują częściej

List biskupów do polityków w/s in vitro

Ks.Kieniewicz: politycy nie mają taryfy ulgowej, fronda.pl, 18.10.10

Nigdy więcej nie wykonam in vitro - świadectwo lekarza

Dzieci z in vitro są o 30 % bardziej zagrożone wadami genetycznymi

Rosja: in vitro sprzyja inwalidztwu


Naprotechnologia zamiast in vitro

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life