poniedziałek, 22 listopada 2010

Tylko 7,5% dzieci z zapłodnienia pozaustrojowego ma szansę się urodzić

Tylko 7,5 % dzieci poczętych in vitro ma szansę się urodzić . Reszta ginie. Amerykańskie Stowarzyszenie Medycyny Reprodukcyjnej (ASRM) opublikowało raport z badań nad skutecznością zapłodnienia pozaustrojowego.

„Nikogo nie powinno dziwić, że większość plemników i komórek jajowych nigdy nie zapoczątkuje nowego życia” – mówił na konferencji prasowej dr Robert W. Rebab, dyrektor wykonawczy ASRM. „Ale niezwykle ważne jest, aby zrozumieć, że połączenie komórek rozrodczych in vitro nie wystarcza, aby urodziło się dziecko. Zdecydowana większość zapłodnionych komórek jajowych nie rozwija się, nie staje się zarodkami. I tylko z niewielkiego odsetka powstałych embrionów wykształci się dojrzały do urodzenia płód. Takie dane pochodzą z laboratoriów sztucznego zapłodnienia”.

Badania efektywności zapłodnienia in vitro przeprowadzono w renomowanej klinice sztucznego rozrodu - Shady Grove Fertility Center w stanie Maryland (USA). Celem było określenie skuteczności procedur (uzyskanie embrionu, urodzenie dziecka) w odniesieniu do programu pozyskiwania komórek jajowych.

Źródło: Więcej ginie niż się rodzi, HLI, 15.11.2010


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life