wtorek, 7 grudnia 2010

Antykoncepcja hormonalna na cenzurowanym

Zażywanie środków antykoncepcyjnych jest jedną z głównych przyczyn raka piersi u kobiet – twierdzi dr Angela Lanfranchi. Onkolog, chirurg i współzałożycielka Breast Cancer Prevention Institute wystąpiła na konferencji „50 lat pigułki” w Waszyngtonie.

Czy podawanie zdrowym kobietom kancerogenów jest słuszne? – zapytała dr Lanfranchi. Jej zdaniem, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych jest powiązane nie tylko z rakiem piersi, ale również rakiem wątroby i żołądka. Onkolog podała wiele źródeł swoich konkluzji, które są znane środowiskom medycznym, ale są przez nie ignorowane.

To, co mówię, to nie są jakieś nowe rzeczy, to nie jest magia, to wszystko jest opisane w literaturze – powiedziała Lanfranchi. – My to wiemy od ponad 20 lat. Kobiety też mają prawo to wiedzieć – dodała. Jej zdaniem hormonalna antykoncepcja zwiększa zagrożenie rakiem o 25-30 %. „International Agency on Research of Cancer” zakwalifikowała hormonalną antykoncepcję do tej samej grupy co azbest czy rad. – Nie widziałam ani jednej informacji o tym w głównych dziennikach – stwierdziła .

Więcej w artykule: Środki antykoncepcyjne są silnie rakotwórcze, PS, 07.12.2010

Zobacz też: Antykoncepcja hormonalna i aborcja zwiększają ryzyko wystąpienia raka piersi

Pigułka zabija kobiety

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life