poniedziałek, 31 stycznia 2011

Dwie kliniki słowackie odmawiają aborcji na życzenie


Dwie kliniki uniwersyteckie w Bratysławie odmawiają wykonywania aborcji „na życzenie”, zgodnie z zasadą poszanowania klauzuli sumienia. Ich stanowisko poparł episkopat Słowacji oraz pozarządowa organizacja „Forum życia”.

Biskupi przypominają, że każde ludzkie życie jest darem Boga i musi być chronione od poczęcia aż do śmierci. Odnosząc się do decyzji lekarzy oraz pracowników służby zdrowia wspomnianych klinik episkopat podkreśla, że wypływa ono z prawdziwego humanizmu.

„Forum życia” zaznacza natomiast, że korzystają oni z należnych im praw, gdyż powołaniem medycyny jest ochrona życia a nie jego niszczenie. Jednocześnie przestrzega przed próbami wywierania presji na lekarzy i pracowników służby zdrowia, aby wycofali się ze swego stanowiska.

Protestuje przed określaniem aborcji jako „prawa człowieka”. Wskazuje, że matkom, które znalazły się w nieplanowanej czy „kryzysowej” ciąży społeczeństwo powinno spieszyć z pomocą, a życie dziecka musi być ocalone. „Forum życia” apeluje również do słowackich mediów o obiektywne i wyważone wypowiedzi na ten temat.Źródło: KAI opr. PS, 28.01.2011Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life