piątek, 21 stycznia 2011

Emerytowana położna laureatką Nagrody Życia w USA


Jeanne Head, emerytowana położna z Nowego Jorku, która pomagała dzieciom przyjść na świat i od ponad 40 lat walczy z prawodawstwem pozwalającym na bezkarne zabijanie nienarodzonych, jest jedną z laureatek tegorocznej Nagrody Życia Fundacji Gerard Health.

Od 1970 roku, kiedy stan Nowy Jork zalegalizował aborcję, Head postanowiła poświęcić się walce z aborcyjnym fałszem. W 1972 roku była współzałożycielką manhattańskiego oddziału Right to Life Committee, organizacji broniącej życia. W tym samym roku założyła telefoniczny ośrodek wsparcia dla kobiet w ciąży.

W 1987 roku powołała Metropolitalną Fundację Prawo do Życia. Obecnie pracuje w krajowym zarządzie National Right to Life Committee i reprezentuje tę antyaborcyjną organizację w ONZ.
22 stycznia br. Head odbierze od Fundacji Gerard Health Nagrodę Życia i stypendium w wysokości 100 tys. dolarów.

Wyróżnienia otrzyma także czworo obrońców życia oraz instytucja pro-life. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Douglas Johnson,, dyrektor ds. prawnych organizacji National Right to Life; Marie Smith, szefowa Parlamentarnej Sieci Zarządzania Kryzysowego; Alveda King, siostrzenica Martina Luthera Kinga Jr i współpracownik duszpasterski katolickiej organizacji „Księża za życiem”.
Nagrodę przyznano także organizacji Terri Schiavo Life & Hope Network oraz Kristanowi Hawkinsowi, z organizacji studenckiej Students for Life of America.

Źródło: KAI, 20.01.2011


1 komentarz:

© puls pro-life