poniedziałek, 17 stycznia 2011

Francuzi protestowali przeciw legalizacji eutanazji

W ubiegłym tygodniu w 70 miastach Francji odbyły się marsze przeciwko eutanazji. Są one odpowiedzią na próby wprowadzenia do francuskiego ustawodawstwa przepisów dopuszczających możliwość zabijania ludzi starszych i chorych na ich życzenie.

Senat będzie debatował nad tym 25 stycznia.
Według najnowszego raportu Krajowego Komitetu ds. Monitorowania Rozwoju Opieki Paliatywnej, we Francji liczba osób chorych i umierających przewyższa liczbę miejsc w szpitalach i domach opieki paliatywnej.

Problem ten parlamentarzyści chcą rozwiązać nie przez otwieranie nowych oddziałów czy hospicjów, ale przez wprowadzenie eutanazji. Przeciwko takiemu rozwiązaniu kwestii pomocy osobom ciężko chorym i umierającym protestowano w 70 miastach Francji. Pomysłodawcą manifestacji jest francuska organizacja pro-life Alliance pour les droits de la vie.

Do marszu przeciwko eutanazji przyłączyło się stowarzyszenie "En Marche pour la vie", które skupia przede wszystkim młodych ludzi pragnących angażować się w obronę życia na wielu płaszczyznach. Co pewien czas organizuje marsze w obronie życia dzieci poczętych i rodzin.

Najbliższy marsz dla życia odbędzie się w Paryżu w niedzielę, 23 stycznia. Będzie on poprzedzony czuwaniem modlitewnym z adoracją Najświętszego Sakramentu w sobotę wieczorem, 22 stycznia, w paryskim kościele św. Franciszka Ksawerego.


Źródło: ND, 14.01.2011

Zobacz też: Francja odrzuciła prawo do eutanazji


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life