piątek, 14 stycznia 2011

Nowy projekt ustawy prorodzinnej

Klub Prawa i Sprawiedliwości chce zlikwidować przepisy umożliwiające odbieranie rodzicom dzieci z powodu panującej w rodzinie biedy – informuje dziennik „Rzeczpospolita”. Zdaniem europosła Janusza Wojciechowskiego, który przygotował zmiany w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym oraz w kodeksie postępowania cywilnego, wzmocnią one ochronę praw dziecka oraz rodziny przed przemocą państwa.

PiS proponuje też dodanie do kodeksu rodzinnego preambuły, która mówiłaby, że małżeństwo, rodzicielstwo i rodzina jako szczególne związki oparte na miłości, więzach krwi i wzajemnym poszanowaniu podlegają ochronie prawnej – czytamy w „Rz”. Zdaniem Janusz Wojciechowskiego, to rewolucyjna zmiana, bo prawnicy nie znają słowa miłość, choć to wartość, która powinna być uwzględniana i chroniona w rozstrzyganiu spraw rodzinnych.

Projekt ustawy w tej sprawie miał trafić we wtorek do laski marszałkowskiej. Wojciechowski podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie, że nie można dłużej dopuszczać do prawdziwej przemocy państwa wobec dziecka, jaką jest w jego ocenie odbieranie go rodzicom z powodu biedy w rodzinie. – To okrucieństwo – ocenił Wojciechowski, który był kiedyś sędzią rodzinnym. – Nasz projekt zmierza do tego, żeby wykluczyć takie sytuacje.


Źródło: Rzeczpospolita opr. PS 12.01.2010

Zobacz też: Stowarzyszenie Rzecznik Praw RodzicówBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life