piątek, 21 stycznia 2011

Nowy test wykrywający Zespół Downa

Nowy, nieinwazyjny, skuteczny w 98 % przypadków, prenatalny test wykrywający Zespół Downa opracowali właśnie badacze z Instytutu Nauk o Zdrowiu im. Ka Shing na Uniwersytecie Chińskim w Hong Kongu. Skutkiem tego odkrycia będzie to, że zginie jeszcze więcej dzieci.

Przed takim skutkiem testów ostrzegają brytyjscy obrońcy praw niepełnosprawnych, którzy przypominają, że już teraz w wielu krajach Zachodu 90 % dzieci, u których zdiagnozowano Zespół Downa jest zabijanych na zlecenie własnych rodziców.

Najnowszy test pozwala wykryć Zespół Downa u dziecka jedynie na podstawie analizy krwi matki. To ogromna zmiana w porównaniu ze starymi inwazyjnymi i o mniejszej skuteczności testami.

Zmiana ta nie budzi zachwytu w grupach obrońców praw ludzi niepełnosprawnych. Brytyjska organizacja „No Less Human” przypomina, że u podstaw przeprowadzania testów na rozmaite wady genetyczne leży głębokie – choć nie zawsze wypowiadane czy uświadamiane przekonanie, że „zabijanie ze względu na stan zdrowia jest czymś akceptowalnym”.

- Testy prenatalne są bardzo jasnym przekazem wobec osób upośledzonych, że społeczeństwo byłoby znacznie bardziej zadowolone, gdyby oni nie istnieli – napisali przedstawiciele organizacji „No Less Human” w specjalnym oświadczeniu. I uzupełnili, że testy te są skierowane przeciwko istnieniu osób z Zespołem Downa.

Źródło:LifeSiteNews.com opr. Fronda.pl, 20.01.2010


Zobacz też: Leczenie Zespołu Downa w łonie matki - realna szansa ?

Piękno dzieci z Zespołem Downa


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life