poniedziałek, 3 stycznia 2011

Zaproszenie na Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia w Warszawie na Rynku Starego Miasta odbędzie się kolejny raz

Orszak Trzech Króli.


Misją Orszaku Trzech Króli jest pielęgnowanie oraz szerzenie wartości prorodzinnych i wspólnotowych. Chcielibyśmy, aby w organizowaną przez nas imprezę włączyli się wszyscy, którzy chcą poczuć rodzinną atmosferę wspólnego świętowania.


Celem
organizowanego przez nas projektu jest także uczczenie Święta Trzech Króli. Po 50 latach w Polsce święto to znów staje się dniem wolnym od pracy, dlatego znacznie łatwiej będzie wielu osobom dołączyć się do wspólnej zabawy i świętowania.

Spotykamy się 6 stycznia na Placu Zamkowym, gdzie przybędzie także arcybiskup warszawski JE Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, a następnie przejdziemy na Rynek Nowego Miasta, gdzie odbędzie się wielkie wspólne kolędowanie.


W Orszaku będzie uczestniczyć ponad 1000 aktorów. Większość z nich to uczniowie warszawskich szkół. Do organizacji czynnie włączyło się 10 szkół. Uczniowie wystąpią w kolorowych strojach przygotowanych przez ich rodziców, współtworząc postacie dwórek, rycerzy, giermków, dworzan, posłańców Króli. Pochód jest podzielony na 3 grupy (afrykańską, azjatycką oraz europejską). Na końcu każdego Orszaku będzie jechał na wierzchowcu Król.

Widzowie włączą się w zabawę poprzez nałożenie tekturowych koron, których zdjęcie przed Stajenką będzie oznaką oddania hołdu Prawdziwemu Królowi. Każdy uczestnik otrzyma także śpiewnik kolędowy dzięki, któremu będzie mógł włączyć się w wspólny śpiew.

Na zakończenie Orszaku odbędzie się koncert kolędowy. Znanym piosenkarzom będzie akompaniować kapela góralska.

ZAPRASZAMY !


Oficjalna strona : Orszak Trzech Króli

Zobacz też: Zostań wolontariuszem Orszaku

Zdjęcia z Orszaku - rok 2010Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life