poniedziałek, 21 marca 2011

Dni Życia w Łomży


Marsz dla Życia i Rodziny 25 marca 2011

Duszpasterstwo Rodzin, Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie, Domowy Kościół, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Parafie: Łomży, Ostrołęki, Wyszkowa i parafia w Myszyńcu, serdecznie zapraszają wspólnoty parafialne, organizacje działające przy parafiach, Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie do zaangażowania się w organizację Marszu dla Życia i Rodziny oraz wzięcia czynnego udziału w manifestacji Cywilizacji Życia.

Marsz odbędzie się 25 marca br. w czterech miastach naszej Diecezji. Poniżej podajemy program.

Łomża: 18.00 – Msza św. w Parafii pw. Bożego Ciała w Łomży (Bp Tadeusz Bronakowski)
19.00 – Marsz ulicami Łomży z Parafii pw. Bożego Ciała do Katedry Łomżyńskiej
20.15 – Modlitwa i złożenie deklaracji podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Myszyniec: 18.00 – Wyjście ze stadionu przy ZSP w Myszyńcu
18.30 – Droga Krzyżowa w Kościele

20.15 – Msza św. i złożenie deklaracji podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego


Ostrołęka:
18.00 – Msza św. w Parafii Nawiedzenia NMP (Bp Stanisław Stefanek) 19.00 – Marsz ulicami Ostrołęki z Parafii Nawiedzenia NMP do Parafii Zbawiciela Świata
20.00 – Modlitwa i złożenie deklaracji podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego


Wyszków:
18.00 – Msza św. w Parafii św. Idziego w Wyszkowie (Bp Tadeusz Zawistowski)
19.00 – Marsz ulicami Wyszkowa z Parafii św. Idziego do Parafii św. Rodziny
20.15 – Modlitwa i złożenie deklaracji podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

III Edycja Akcji „Uratuj Świętego”
17 – 25 marca 2011 Portal Młodych PokolenieJP2.pl wraz z Tygodnikiem „Gość Niedzielny” oraz Diecezjalnym Radiem Nadzieja organizuje III Edycję Akcji „Uratuj Świętego! 2011 – Ewangelia Życia.”, w którą włączył się także Wydział Duszpasterstwa Rodzin. Celem akcji jest zgromadzenie jak największej liczby osób modlących się w dniach trwania nowenny (od 17 do 25 marca 2011) za dzieci, które się jeszcze nie narodziły, a których życie jest zagrożone z różnych powodów. W ubiegłym roku do akcji włączyło się ponad 5000 osób. Prosimy wszystkich Księży o nagłośnienie tej akcji w parafiach, także wśród młodzieży na katechezie. Więcej informacji na stronie internetowej www.uratujswietego.pl.

Rekolekcje Wielkopostne dla Doradców Życia Rodzinnego 19-20 marca 2011 Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza Doradców Życia Rodzinnego na Rekolekcje Wielkopostne organizowane przez Wydział w dniach 19-20 marca br. w Domu Rekolekcyjnym w Łomży przy ul. Sadowej 3. Rekolekcje obok innych organizowanych spotkań są stałym i obowiązkowym punktem formacji osoby posługującej w poradnictwie rodzinnym. Prosimy Księży Proboszczów o przekazanie Doradcom tej wiadomości i zachęcenie ich do udziału. Prosimy także o pokrycie kosztów dojazdu na szkolenia (I Synod Diecezji Łomżyńskiej statut 471, Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin nr 42). Zainteresowanie i materialne zaangażowanie Proboszcza mobilizująco wpływa na uczestnictwo Doradcy w szkoleniach organizowanych przez Wydział.

„Spotkania małżeńskie” 25, 26, 27 marca 2011 Wydział Duszpasterstwa Rodzin razem z Ruchem „Spotkania małżeńskie” organizuje w dniach od 25 do 27 marca 2011 r. w Sanktuarium Matki Bożej w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw. Serdecznie zapraszamy małżeństwa, które chcą pogłębić swoją więź małżeńską, jak i te, które przeżywają kryzys bądź trudności.

Wszelkich informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują:
Barbara i Krzysztof Bernaccy tel.: 085 653 24 62; tel. kom.: 0 608 702 670 e-mail: spotkania.bialystok@gmail.com oraz na stronie: www.spotkaniamalzenskie.pl


Źródło: Kuria.lomza.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life